A u kërcënua nga Basha në telefon? Luan Baçi: Ishte komunikim jo etik, ishte në grup me të tjerë...

Hënë, 29 November 2021 23:19

 

Luan Baçi, deputet i Partisë Demokratike dhe ish drejtues i degës së Fierit, ka qenë në një lidhje direkte për emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, ku ka folur për zhvillimet në PD dhe një telefonatë të tensionuar që ka patur me Lulzim Bashën.

Baçi, i cili ka qenë një nga njerëzit që e ka ndihmuar Bashën më shumë në PD, pësoi të njëjtin fat si çdo person tjetër që ka ndihmuar Sali Berishën me Foltoret, duke iu komunikuar largimi nga kryetar dege.
Pjesë nga biseda:

Luan Baçi: Kam patur një telefonatë. Foli shumë i tensionuar, me fjalor jo të duhur për një drejtues.

Ylli Rakipi: Të ka kërcënuar Lulzim Basha?

Luan Baçi: Të jem i sinqertë, kur mori në telefon mori 2-3 herë, kishte në grup disa të tjerë. Unë e kam kundërshtuar, i kam thënë kë ke në grup. Duke qenë në ambjent me 25 veta. Edhe unë e hapa me zë dhe komunikimi ishte live. Dihet se cfarë ka thënë. Ishte komunikim jo etik, për një drejtues të lartë.

Ylli Rakipi: Edhe kërcënues…Keni një fjalë për ti thënë sot?

Luan Baçi: Nuk ka nevojë t'ja them në media, ja them në sy. Po vazhdojnë me mënyra jo normale, duke bërë presione, duke thënë është vula dhe godina…

Ylli Rakipi: Në 11 dhjetor do të shkarkohet Basha?

Laun Baçi: De facto Lulzim Basha është i shkarkuar. Edhe vetë ai e shikon por vazhdon ti jape fuqi vetes, thotë kam vulën dhe godinën. Në datën 11 Kuvendi do të jetë historik dhe vendimarrjet do të mbahen mend gjatë. Do të kthejë në shina PD-në!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...