Rama dhe Veliaj inaguruan projektin e Bashës

Diel, 06 May 2018 20:00

Rama dhe Veliaj sot bënë një tjetër shfaqje: Inaguruan një projekt që e kishin bllokuar vetë.

Është qesharake të shikosh sesi ato inagurojnë një pjesë bulevardi të cilin po e përdorin, ashtu si pjesën dërrmuese të Tiranës, për ndërtimin e kullave.

Tirana, ashtu si inaugurimet fallco të lali Erit dhe Ramës, është kthyer në një hapësirë e projektuar për ndërtime kullash, ndërtimet e të cilave po bëhen pikërisht nga firmat ndërtuse,  që kanë si pronarë miqtë e ngushtë të Erit dhe Edit.

Bulevardi  i Ri do kishte përfunduar plot para 3 vitesh, në kohën kur Lulzim Basha ishte kryetar i Bashkisë së Tiranës, por planet për ndërtimin e kullave nuk kishte si të realizohej nëse Edi Rama dhe “këlyshi” i tij i besuar nuk do të ishin në krye të masakrës që po i bëhët sot kryeqytetit.

Ato kanë marrë në dorë rolin e aktorit, dhe po përpiqen të reklamojnë një punë, e cila nga fillimi në fund është një shtirje, kjo për dy arsye

Së pari, sepse ato projektuan projektin e Lulzim Bashës për bulevardin, praktikisht është një punë që nuk ka nisur nga Veliaj.

Kryeministri Rama uroi  ditën e sotme  që në këtë zonë të ngrihen sa më shumë kulla të reja. Debatin për këto të fundit ai e quajti “debat idiot” pasi sipas Ramës bëhet fjalë për zhvillime të domosdoshme nga të gjitha aspektet.

Cilat quan Rama zhvillime të rëndësishme?

Rritjen e nivelit të ndotjes së ajrit  në kryeqytet? Zvogëlimin e hapsirave të gjelbra?

Apo shtimin e parave në xhepat e miqve të tij që kanë fituar tenderat në mënyrë abuzive për ndërtimin e këtyre pallateve?

Pseudoinagurimi i sotëm ishte për të disatën herë provë e mashtrimit që po i bëhet qytetarëve të Tiranës. E parë në këtë këndvështrim, kostoja e lartë  e ndërtimeve në Tiranë do i rëndojë qytetarëve, pasi çdo ndërtim më tepër në kryeqytet është përkthyer me një taksë më tepër.

Modifikuar më Diel, 06 May 2018 23:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!