Balla në presidencë, jo për Metën por për të parë rusin Abramoviç

Diel, 06 May 2018 21:45

Në ambientet e presidencës është hapur ekspozita e artistit nga Librazhdi, Gëzim Hidri, i cili njihet ndryshe si mjeshtër i gdhendjes së gurëve.

Kjo ekspozitë ka plotë 37 punime, ku mes tyre ndodhet edhe mozaiku i presidentit rus të Çelsit, Roman Abramoviç.

Një ndër vizitorët e ekspozitës, e cila u mbyll sot ka qenë edhe deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili ka vëzhguar me kujdes të gjitha punimet e Hidrit.

Duhet theksuar fakti se vizita e deputetit të Librazhdit erdhi menjëherë pas thirrjes që Hidri i bëri në emisionin e së premtes, “Zonë e Lirë”, ku tha se do ta mirëpriste deputetin në ekspozitën e tij.

Fakt që tregon se ai ka shkuar në ekspozitë për sy e faqe pasi “ftesa” iu bë publikisht.

Modifikuar më Diel, 06 May 2018 21:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!