Murrizi: Vetëm “ puthjet” munguan, polici mjerane që vazhdon ti serviloset Tahirit (foto)

Tuesday, 15 May 2018 17:07

Gjest i pështirë dhe servizlizmi është quajtur nga ana e deputetit të PD-së, Myslim Murrizit, takimi i policisë me Tahirin.

Përmes një postimi në “facebook” Murrizi thotë se administrata është peng i “kapove” që vazhdojnë të sillen si padron i tyre, “Nje polici mjerane qe vazhdon te ngelet peng e “ kapove” qe sillen akoma si padrino te tyre.”

Ai vazhdon duke thënë se kur bëhet fjalë për njerëzit e thjeshtë dhe të varfër edhe për një tullë pa leje policët tanë ulërijnë si “qen”, “Ndersa kur ndalojne hallexhinj, fukarenj dhe qytetare te zakoneshem edhe per nje tulle pa leje, apo per nje kundravajtje me makine, ulerijne si QEN te terbuar e sillen si bandite e funderrina me kapele.” vijon deputeti i PD-së.

‘Nje “ tufe” letyrash qe mezi prisnin “ autograf” nga nje ish minister nen akuze.’ mbyll shkrimin e tij Myslim Murrizi.

Postimi i plotë:

Vetem “puthjet” munguan

 Nje polici mjerane qe vazhdon te ngelet peng e “ kapove” qe sillen akoma si padrino te tyre.

Nje gjest i peshtire servilizmi ne ekstrem dhe jashte çdo etike ligjore ne perputhje me uniformen e SHTETIT qe mbajne veshur.

Nje shenje e qarte e shnderrimit te administrates ne sherbetore te rendomte te partise se mafies se droges.

Me gjeni nje rast te vetem kur keta plehra police shoqerojne duke u “ puthur” ne “ buze” nje tjeter qytetare nen akuze drejt gjykates????

Ishin gati ta mernin ne kurriz kapon e tyre shpirterore deri ne sallen e gjygjit.

Madje mund te shtriheshin pertoke qe kapoja tu “ hipte” siper e ata te mrekulloheshin deri ne ekstaze.

Ndersa kur ndalojne hallexhinj, fukarenj dhe qytetare te zakoneshem edhe per nje tulle pa leje, apo per nje kundravajtje me makine, ulerijne si QEN te terbuar e sillen si bandite e funderrina me kapele.

Nje “ tufe” letyrash qe mezi prisnin “ autograf” nga nje ish minister nen akuze.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!