Shumë zyrtarë të BE-së kritikuan përgjatë ditëve të fundit një përpjekje të kryeministrit shqiptar Edi Rama për të ndryshuar…
Panariti: “Mini Schengen”-i Ballkanik mund të mbetet thjesht një “marifet” politik, i bukur vetëm në letërPër ish-ministrin dhe ish-deputetin e…
PD reagoi përmes sekretarit të Përgjithshëm, Gazmend Bardhi lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama në seancë plenare. Në një…
Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama në lidhje me ndryshimet kushtetuese, vjen një kundërpërgjigje nga zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta,…
  Presidenti Ilir Meta ka komentuar deklaratat e forta që bëri Zv.kryetar i Grupit të CDU-CSU në Bungestag, Johann David…
  Yuri Kimit i ka mbetur topi në fushën e saj. Nëse në 3 qershor, kur për ambasadoren amerikane faji…
  TIRANËPresidenti i Republikës Ilir Meta tha se çdo çështje thelbësore që ka të bëjë me sistemin, patjetër që duhet…
  Presidenti Ilir Meta deklaroi se nëse këto ndryshime kushtetuese miratohen, do të bëjë detyrën e tij si kreu i…
  TIRANE“Kam që në 2 mars që në veshët e mi kumbon thirrja e popullit “shpërndaje Kuvendin!”- kështu u shpreh…
  Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thënë qartë dhe prerë se do bëjë gjithçka për të parandaluar ndryshimet e…
Në një dalje publike të paralajmëruar, presidenti Ilir Meta deklaroi se propozimi për ndryshimet kushtetuese, zeron përpjekjet 9 mujore për…
  Ilir Meta LIVE/ Situata politike në vend, ndryshimet kushtetuese te prishja e marrëveshjes së 5 qershorit   https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/223962392023222/

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!