Çështja e Teatrit Kombëtar ka qenë një ndër çështjet më të komentuara në media. Nisur nga zhvillimet e fundit nëpërmjet…
Të tjera detaje ka publikuar ish-kryeministri Sali Berisha për vrasjen e Shkëlzen Qordjas, shoferi i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.…
 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka komentuar çështjen e Teatrit Kombëtar, dhe akuzat e opozitës se Qeveria dhe Bashkia e…
Shoferi i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt është ekzekutuar me një armë me silenciator. Kështu ka shkruar ish-kryeministri Berisha në…
Është bërë rutinë kohët e fundit që kryeministri Edi Rama çfarë thotë tani nuk e thotë pastaj. Kontradiktat në deklaratat…
Edhe pse Holanda ishte kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë, Rama e dekori ambasadoren shqiptare në Amsterdam për merita të…
“Ekzekutim mafioz i shoferit të familjes mafioze Xhafa.” Me këto fjalë e përmbledh vrasjen e gardistit 31-vjeçar Shkëlzen Qordja, Ish-kryeministri…
Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi deklaroi sot se Rama dhe Ruçi janë autorët kryesore pse BE mbylli dyert e…
Skandalet e qeverisë së Ramës nga dita në ditë po thellohen gjithmonë e më shumë. Vetëm brenda kësaj jave tre…
Deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka publikuar sot dokumentin, sipas të cilit në projektin për ndërtimin e teatrit të ri,…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një bashkëbisedim me gazetarët pas vizitës në Shtetet e Bashkuara të…
E dhimbshme ishte deklarata  i aktores së madhe shqiptare, Pavlina Mani, e cila bënte thirrje që ta linin të qetë…

Lajmet e fundit

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Politikë

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë Rama për të ndihmuar familjet në nevojë dhe të vetëpunësuarit apo të punësuarit në biznesin e vogël në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!