Dita e Pavarësisë së SHBA-ve, 4 Korriku, po afron dhe Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është bërë pjesë e…
Shqiptarët janë habitur sot nga show i kryeministrit Edi Rama për të dekoruar katër ambasadorë me motivacionin e suksesit të…
Aktorët që nuk u blenë dhe nuk u bënë pjesë e pazarit të pista të Ramës dhe Veliajt për Teatrin…
A ju kujtohet që në vitet ‘90 ka qenë shumë i përhapur fjala “sekser”? Tani sikur është harruar, aq sa…
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore ku qeverisja Rama denoncohet…
Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të kreut të ALUIZNI-t, Artan Lame. Në njoftimin e…
Për meritën e madhe se Holanda ka qenë gjithnjë një shtet kundër hapjes së bisedimeve me Shqipërinë, si dhe për…
Nuk është vënë re nga fjalimi i ditës së enjte i kryeministrit se midis rreshtave plot budallallëqe të tij, ndodhej…
Në cilësinë e kreut të këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku tha se halli i Kryeministrit nuk është…
Nisja e një hetimi për dekonspirim të informacionit mbi çështjen e 3.4 milionë eurove në makinën Toyota Yaris, është skandal…
“Ekonomia, edhe sipas treguesve zyrtar të falsifikuar, në rënie të përgjithshme!” me këto fjalë e ka nisur shkrimin e tij…
Shefi i departamentit të Politikës së Jashtme në PD, Kreshnik Çollaku i ftuar në studion e SYRI.net tha se është…

Lajmet e fundit

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Politikë

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Presidentja e Komisionit Europian i ka kërkuar falje Italisë pasi jo të gjitha vendet e BE kanë menduar më parë për të ndihmuar vatrën e nxehtë të koronavirusit në kontinent. Italia...

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!