×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

7 muajt e fundit, kryefjalë e zhvillimeve politike në vend ka qenë padyshim çështja “Tahiri”, duke e kthyer kështu në…
Nga Luçiano Boçi Liria e medias (e shtypit) është një nga kolonat themelore të demokracisë dhe shkalla e respektimit të…
Në Shqipëri gjatë vitit 2017 kanë qenë të papunë 190 mijë persona. Rezultati ka dalë pas anketave të kryera prej…
Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa nga ndjekësit e tij në rrjetet sociale për çështjen Tahiri. Menjëherë pas dorëzimit…
Çdo ditë e më shumë po vërtetohen akuzat e Partisë Demokratike për Ramën dhe qeverinë e tij. Përmes një postimi…
Qeveria “Rama 2” la jashtë kabinetit disa nga ministrat që qeverisën në mandatin e parë të Ramës. Por sicc duket…
Dorëzimi i mandatit nga deputeti Saimir Tahiri ka sjellë një sërë reagimesh në rrjetet sociale. Vetë Tahiri u shpreh në…
Një i dërguar i posaçëm i Bashkimit Evropian në Ballkanin Perëndimor mund të kontribuojë në stabilizimin e rajonit. Ishte kjo…
Në Shqipëri, 16 njerëz kanë humbur jetën për shkak të ndotjes së ajrit. Këto shifra alarmante, të gjendura në raportin…
Shumica e njerëzve dhe e opozitarëve gjykojnë se dorëheqja që bëri Saimir Tahiri nga mandati i deputetit, është një favor…
Dorëzimi mandatit nga deputeti Saimir Tahiri nuk I intereson as vetë antëtarëve të PS-së. Tahiri zgjodhi të flasë nga kryesia…
Qeveria duhet të marrë në konsideratë çlirimin e plotë fiskal të sektorit bujqësor, për ta lënë atë që të rimëkëmbet…

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...