Nga përdhunimi i 16-vjeçares te vrasja e rivalit, zbulohet e shkuara e errët e bashkëshortit të këngëtares së njohur

Tuesday, 22 October 2019 21:48

Këngëtarja e njohur, Nicki Minaj shokoi ndjekësit e saj, kur njoftoi martesën e fshehtë me Kenneth “Zoo” Petty, ditën e djeshme.

Por fansat e reperes u tronditën edhe më shumë kur mësuan rreth së shkuarës së errët të bashkëshortit të saj, i arrestuar plot 12 herë, nga përdhunimi i një vajze minorene deri tek vrasja.

nicki minaj and kenneth zoo petty <a href=

Minaj deklaroi se dilte me 41-vjeçarin në vitin 2018, por në fakt, sipas mediave të huaja, ato kishin filluar të dilnin së bashku që kur ajo ishte 16-vjeç.

Ai u dënua për përdhunimin e një të miture në vitin 1994. Viktima tregoi se ai i kishte vendosur një thikë në shpinë dhe e kishte detyruar të ecte deri sa shkuan afër një shtëpia. Ai u dënua me katër vite burg, por ky ishte vetëm fillimi i krimeve të tij të dhunshme.

nicki minaj and kenneth zoo petty <a href=

Më 27 prill të viti 2002 ai qëlloi për vdekje me armë zjarri tre herë një rival të tij. Në vitin 2006 ai u dënua me 10 vite burg për vrasje, por bëri vetëm 7 vite. Por pavarësisht këtyre, Minaj i ka ndenjur gjithnjë pranë, ndërsa pas daljes së tij nga burgu ata rinisën romancën, ndërsa dje njoftoi edhe faktin që ata ishin martuar.

nicki 1nicki

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet shpëtimi i një fëmije të mitur në Gjirokastër, fqinjët lajmëruan zjarrfikësit. Ja ç’po ndodh

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet shpëtimi i një fëmije të mitur në Gjirokastër, fqinjët lajmëruan zjarrfikësit. Ja ç’po ndodh

Nje femije 4 vjecar bllokohet ne banesen e tij nderkohe qe kerkohet shpetimi nga forcat zjarrefikese. Ngjarja po ndodh ne keto momente ne lagjen Granica nw Gjirokaster, raporton korespondentja e Panorama. Femija ndodhet...

Të shtëna me armë zjarri tek ‘Uji i Ftohtë’ në Vlorë

Aktualitet

Të shtëna me armë zjarri tek ‘Uji i Ftohtë’ në Vlorë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar të kenë ndodhur në qytetin e Vlorës, pikërisht tek zona e ‘Ujit të Ftohtë’. Nuk dihet nëse ka viktima apo të plagosur kurse Policia...

Dhunë e kanosje/ Gruaja denoncon burrin, dëshmia zbulon ngjarjen e rëndë: Kur vajza ishte e vogël ai…

Aktualitet

Dhunë e kanosje/ Gruaja denoncon burrin, dëshmia zbulon ngjarjen e rëndë: Kur vajza ishte e vogël ai…

Nje shqiptar eshte paditur nga gruaja e tij, per dhune, keqtrajtime, kanosje dhe ngacmim seksual edhe ndaj vajzes se tyre ne moshe minore. Mediat italiane bejne me dije se gruaja pas nje ferri...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!