Bëhen publike nominimet e “AMA”

E Enjte, 31 October 2019 17:42

Të nominuarit për American Music Awards 2019 janë bërë publike. Mes këngëtarëve që udhëheqin listën janë Post Malone, Ariana Grande dhe British Ellie. Reperi, i cili fitoi dy çmime vitin e kaluar, është nominuar 7 herë në AMAs përfshirë në kategorinë “Artist of the year”, “Collaboration of the year” dhe “Favorite male artist pop/pock”. Pas Malone vjen Ariana Grande dhe Billie Eilish, secila me nga 6 nominime, përfshirë kategoritë “Favorite Music Video”, “Favorite Social Artist”,”Favorite Female Artist pop/rock” dhe “Favorite Album pop/rock”. Taylor Sëift që mori 5 nominime këtë vit pritet të shkatërrojë rekordin e Michael Jackson për marrjen e 24 çmimeve në AMAs. Aktualisht ajo ka marrë 23 çmime, duke lënë pas Whitney Houston. Taylor mban tashmë rekordin për fitimin 4 herë të çmimin ‘Artistja e vitit’. Gjithashtu do nderohet me çmimin ‘Artistja e Dekadës”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Politikë

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Kryeministri duhet të kishte shkarkuar Leter Allën, të droguarin e Bulqizës. Heshtje dhe indiferentizëm pas transmetimit të videos shokuese të transmetuar në ABC TV, ku shihet Kryebashkiaku i emëruar nga Edi...

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Politikë

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Pasi Këshilli Europian kërkoi që paketa ‘Anti-shpifje’ të shkojë për shqyrtim në Komisionin e Venecias, vjen një reagim dhe nga ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj. Përmes një mesazhi Mehmetaj thekson...

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Globi

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Turqia është goditur nga një numër tërmetesh gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ditës së sotme. Turqia ka përjetuar momente tmerri, gjatë natës së kaluar, teksa është goditur nga rreth 200...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!