Tarantino tregon filmin e preferuar të 2019-tës

E mërkurë, 06 November 2019 19:20

Çdo vit, regjizori flet për të preferuarit e tij dhe edhe pse jemi ende në nëntor, bëri publik titullin e tij të preferuar të 2019-s.

Tarantino është goxha fans i “Crawl,” një thrilleri me aligatorë që u publikua këtë verë.

Filmi tregon historinë e një gruaje (luajtur nga Kaya Scodelario) që teksa përpiqet të shpëtojë babain e saj (Barry Pepper) nga një uragan i kategorisë pesë në Florida, ngec në një shtëpi të përmbytur të mbushur plot me aligatorë.

“Tarantino më tha se mendon se e di cili është filmi i tij i preferuar për 2019-n,” shkruan gazetari i Deadline, Pete Hammond, të cilit regjizori i zbuloi titullin. “Është ‘Crawl.’ Po, po, filmi me aligatorë dhe uragan, me rejgi të Alexandre Aja që u publikua nga Paramount dy javë para se të dilte filmi i Tarantinos.”

“Once Upon a Time in Hollywood,” me regji të Quentin Tarantino pritet të nominohet për Filmi më i Mirë, Regjizori më i mirë dhe Skenari Origjinal më i Mirë në ceremoninë e çmimeve Oscar 2020. Lenardo DiCaprio dhe Brad Pitt, pritet të nominohen përkatësisht Aktori më i mirë dhe Aktori më i Mirë Mbështetës.

Modifikuar më E mërkurë, 06 November 2019 19:21

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!