Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

E mërkurë, 20 November 2019 17:21

Roli i Emilia Clarke si Daenerys Targaryen në “Game of Thrones” filloi me shumë skena nudo, të cilat sezon pas sezoni erdhën duke u pakësuar. Pas sezonit të parë, ndikuar ndoshta edhe nga rritja e popullaritetit të serialit dhe rolit të saj, aktorja nisi të vendoste vetë sesa shumë dëshironte ta zbulonte trupin.

Në podcast-in “Armchair Expert” me Dax Shepard, Emilia tha në projektet pas përfundimit të “Game of Thrones” shumë producentë i kanë ushtruar presion që të aktrojë e zhveshur. Por ajo nuk ka rënë dakord.

“I jam shumë rëndësi faktit nëse ndihem ose jo rehat,” tha Clarke. “Jam përballur me shumë situata kur u kam thënë që duhet të jem e mbuluar me çarçafë, por më kanë thënë që do të zhgënjeja fansat e Game of Thrones. Kam menduar me vete: ‘Shko pir*hu’.”

Clarke zbuloi gjithashtu se Jason Momoa, i cili luan Khal Drogo-n në “Game of Thrones”, e ka mbështetur që të ngrejë zërin përsa i përket projekteve ku i vendoset kusht që të aktrojë e zhveshur.

“Unë nuk kisha aktruar ashtu kurrë. Kisha marrë pjesë në vetëm dy filma më parë dhe pastaj, krejt papritur, e gjeta veten duke xhiruar tërësisht lakuriq në një skenë me shumë njerëz,” kujtoi ajo xhirimet e “Game of Thrones”. “ Më dukej se isha jo e denjë për të kërkuar diçka.”

Por me kalimin e kohës, Clarke mësoi që të refuzonte kërkesat për të aktruar nudo sa herë nuk ndihej rehat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Aktualitet

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Katër të plagosur rëndë nga aksidenti në Gramsh do të transportohen drejt spitalit të Traumës në Tiranë.   Gazetari Shkëlzen Henkoja bën me dije se të aksidentuarit janë në gjëndje të rëndë...

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Sport

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e dytë. ‘The Citizens’ kanë mposhtur Leicester City në shtëpinë e...

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Show-biz

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Dafina Zeqiri i ka shprehur dashurinë në publik partnerit të saj Dj Geek. Ka qenë vetë këngëtarja shqiptare ajo e cila ka publikuar një foto me partnerin duke u puthur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!