Babai i Meghan Markle: ‘I mërzitur me vajzën time dhe princin’

E Enjte, 27 February 2020 19:31

Tomas Markle, i ati i Megan Markle, ka kritikuar sjelljen e së bijës drejtuar monarkes së Anglisë.

75 vjeçari u pa nga gazetarët tek dilte nga një dyqan dhe pranoi të fliste për ta. Ai u shpreh se çifti nuk ka asnjë të drejtë t’i flasë ashtu mbretëreshës. Tomas vazhdon duke thënë se është i mërzitur me të bijën dhe burrin e saj, princin Herrri, pasi ata nuk kanë të drejtë ta përdorin fjalën ‘mbretërore’ si pjesë e emrit të markës së tyre. Ai tha: “ Mendoj se është një fyerje për Mbretëreshën dhe popullin britanik. Vajza ime më ka lënë mua, ka lënë familjen tonë dhe tani po lë dhe familjen mbretërore.” E gjitha kjo erdhi pas kërkesës së Mbretëreshës që çifti Sussex të mos përdorë më fjalën ‘mbretërore’ në markën e tyre. Çifti më pas u kundërpërgjigj duke thënë se monarku nuk ka asnjë të drejtë ligjore mbi këtë fjalë, sidomos nëse ata e ushtrojnë veprimtarinë e tyre jashtë vendit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!