Hologrami i Whitney Houston, turne muzikor

E Enjte, 27 February 2020 19:37

Whitney Houston ka vdekur 8 vite më parë, por falë zhvillimit të teknologjisë turet e saj muzikore vazhdojnë akoma.

Hologrami i këngëtares ka mbledhur 1800 fansa në Shefild, por fatkeqësisht të paktë janë ata që mund të thonë se e shijuan vërtetë. Sipas Daily Mail, këngëtarja virtuale lëvizte në skenë me hapa aspak natyralë, bën lëvizje tejet të ngadalta dhe zhduket vetëm për tu rishfaqur me një kostum dhe pamje tjetër. Turet e Housten do të vazhdojnë edhe pse premiera nuk u prit siç imagjinohej. Ajo ka dhe shumë netë të tjera në Europë dhe Amerikë për të performuar.

Pavarësisht se në përgjithësi performanca kuptohej lehtësisht se ishte virtual, për mijëra fansat e këngëtares një mundësi e tillë për të marrë pjesë dhe një herë të fundit në koncertin e së ndjerës nuk duhet humbur.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...