Ja kush është artisti që ka dhuruar 1 milion paund për bamirësi

Saturday, 18 Prill 2020 16:30

Ed Sheeran raportohet se ka dhuruar më shumë se një milion paund për bamirësi në Suffolk. Sipas ‘The Sun’, dhurimi bujar ka shkuar në organizatat lokale përfshirë dhe repartin e spitalit të fëmijëve në Ipswich.

Këngëtari, 29-vjeçar, ende jeton në Suffolk dhe donte të bënte diçka për të ndihmuar banorët në këtë situate pandemie.

Një burim i tha ‘The Sun’: “Është një kohë e tmerrshme dhe Ed dëshiron të bëjë atë që mundet për të ndihmuar. Ai ka ndarë një shumë prej shtatë shifrash midis organizatave bamirëse lokale për t’u përpjekur të lehtësojë shtrëngimin e komunitetit të tij lokal. Ed është shumë i përfshirë në zonë dhe e di se dhurimet e tij do të bëjnë një ndryshim masiv”.

 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!