Këngë nga izolimi, “The Rolling Stones” publikon “Living in a ghost town”

Premte, 24 Prill 2020 17:07

Grupi i rrokut “The Rolling Stones” publikoi një këngë të re, të frymëzuar nga izolimet globale që kanë për qëllim frenimin e përhapjes së koronavirusit, të quajtur “Living in a ghost town”, “Të jetosh në një qytet fantazmë”.

Kënga u regjistrua në Los Anxheles, Londër dhe në izolim”, deklaroi grupi.

“Pra, ishim në studio, duke regjistruar disa materiale të reja para izolimit dhe ishte një këngë për të cilën mendova se do të përshtatej me periudhën në të cilën po jetojmë”, theksoi Mick Jagger, këngëtari kryesor i grupit.

“Quhet ‘Living in a ghost town’ dhe shpresoj t’ju pëlqejë”, shtoi Jagger.

“Është pjesë e një albumi të ri”, shtoi kitaristi kryesor i grupit, Keith Richards.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!