I publikoi letrën personale me babain, Meghan Markle humb raundin e parë të betejës ligjore me Daily Mail

Premte, 01 May 2020 19:28

Daily Mail ka fituar raundin e parë të betejes ligjore me Meghan Markle për publikimin e një letre që Dukesha ia dërgoi babait të saj.

Meghan ka paditur median britaniek për shkelje të privatësisë dhe të drejtës së autorit pasi Mail publikoi pjesë të letrës që ajo i dërgoi Thomas Markle.

Por media ka mohuar pretendimet e saj.

Mail kërkoi nga gjykata që disa pretedime të Dukeshës të hidheshin poshtë. Dhe të premten gjykata vendosi që disa nga këto pretendime ti hidhte poshtë, përfshirë akuzën se media veproi në mënyrë të pandershme duke lënë disa pjesë të letrës të papublikuara.

Gjithashtu hodhi poshtë akuzat e Meghan se Mail kishte për qëllim të nxirrte çështjet personale mes Meghan dhe babait të saj dhe se kishte një “axhendë” për të botuar artikuj fyes për të.

Gjykatësi Justice Warb tha se këto pretendime mund të kthehen në një fazë të mëvonshme nëse ato vendosen në një bazë të duhur ligjore.

Kjo është një ditë shumë e mirë për Associated Newspapers dhe një ditë shumë e keqe për Dukeshën e Sussex si edhe ekipin e saj juridik.

Sidoqoftë ky është vetëm fillimi dhe jemi përpara një beteje ligjore që do zgjasë shumë dhe do kushtojë shtrenjtë.

/Panoramaplus.al

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!