Ndahet nga jeta në moshën 87- vjeçare, babai i rock ‘n’ roll Little Richard

Saturday, 09 May 2020 20:12

Richard Wayne Penniman, apo i njohur ndryshe botërisht me emrin artistik Little Richard i cili ishte një nga pionerët e zhanrit muzikor rock ‘n’ roll ka ndërruar jetë në moshën 87- vjeçare.

Ylli i muzikës që shiti më shumë se 30 milionë këngë të xhiruara fitoi famë në fund të viteve ’58 krahas The Beatles.

 

Penniman ishte biseksual, shkonte me meshkuj por ndërkohë u martua me Ernestine Harvin si dhe adoptoi një fëmijë.

Gjithashtu ylli i rokut njihej për jetën e shthurrur, drogë, alkool dhe orgji.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!