Gigi kërkon ndjesë për kopertinën e revistës” Vogue Italia”, ja arsyeja

Premte, 04 May 2018 16:50

Ditën e kaluar modelja më e famshme në industrinë e modelingut mori kritika të ashpra së bashku me revistën prestigjose “Vogue Italia” të cilët e kishin ndryshuar krejtësisht pamjen e saj me photoshop.

Në kopertinën e numrit të ri të muajit maj, 23-vjeçarja e cila pak ditë më parë festoi ditëlindjen, u shfaq brune dhe me lëkurë shumë më të errët duke shkaktuar opinione raciste nga publiku.

Gigi Hadid e ka pasur të pamundur të injorojë komentet dhe kritikat për këtë arsye ka kërkuar ndjesë publike. Nëpërmjet një postimi në historinë e Instagram-it të saj, modelja shfaqi një foto duke u larguar nga seti i xhirimeve ku binte në sy lyerja me locione nxirëse.

Ajo u shpreh se nuk është në dorën e saj modifikimi i këtyre fotove dhe se “Vogue Italia” nuk ka pasur asnjë qëllim të keq veçse krijimtarisë, megjithatë ajo kërkon ndjesë për të gjithë ata që u ofenduan dhe e panë të papërshtatshme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi