Dalin detaje të reja nga dasma mbretërore, Megan do të shoqërohet nga i ati

Saturday, 05 May 2018 14:34

Babai i Meghan Markle do ta shoqërojë atë në altar kur të martohet me Princin Harry më vonë gjatë këtij muaji.

Thomas Markle do të takohet për herë të parë me të fejuarin e vajzës së tij, kur të mbërrijë në Britani gjatë kësaj jave, vetëm pak kohë para dasmës, njoftojnë zyrtarë të pallatit Kensington.

Ai dhe nëna e Markle, Doria Ragland, do të takohen me Mbretëreshën dhe Dukën e Edinburgut, e më tej edhe me Princin Charles, Dukeshën e Cornwallit Camilla, si dhe Dukën e Dukeshën e Kembrixhit.

Ndërkohë, Meghan nuk do të shoqërohet as nga një femër fisnike e pamartuar, teksa edhe shoqëruesit e shoqërueset e saj do të jenë të gjithë fëmijë.

Markle “ka një grup tejet të ngushtë shoqërie dhe nuk dëshiron të bëjë diferencime mes tyre”, deklaroi sekretari për komunikimin i pallatit Kensington, Jason Knauf. Pallati mbretëror publikoi disa detaje të reja të dasmës kur kanë mbetur edhe dy javë nga mbajtja e ceremonisë në kështjellën “Windsor” më 19 maj.

Markle do të udhëtojë me të ëmën drejt kishës me një automjet, ndërsa Princi Harry do të mbërrijë atje me të vëllain, Princin William, të cilin e zgjodhi si “shokun e tij më të mirë” muajin e kaluar.

Princi i sapolindur Louis, i cili do të jetë vetëm 3-javësh atë ditë, nuk besohet të jetë në dasmë, ndërsa Princi George dhe Princesha Charlotte po. Një tjetër detaj është se Duka i Edinburgut, 96 vjeç, edhe pse iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale në kockën e legenit një muaj më parë dhe mungoi në shërbesa të tjera mbretërore, do të marrë pjesë në dasmën e Harryt.

Gjithsesi, ajo që është më e rëndësishmja është se vendndodhja dhe data e muajit të mjaltit të çiftit të ri nuk është zbuluar.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

Aktualitet

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

  Kërkimet shkencore në Shqipëri mbeten pa fonde. Universitetet kanë dhënë miliona euro për sigurinë e godinave, karburant makinash dhe ngrohje edhe pse studentët nuk ishin në auditore. Edhe kur në auditore...