Të dielën, më 17 nëntor, do të mbahet ceremonia e përurimit të stadiumit të ri Arena Kombëtare, ku djemtë e…
Aktorja turke Meltem Miraloglu i habiti të gjithë kur një muaj më parë kurorëzoi në martesë dashurinë me miliarderin amerikan…
Në Las Vegas u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve latine Grammy. Këngëtarja spanjolle e popit Rosalia u shpall fituese…
Në People’s Choice Awards, të pranishme ishin Kim, Khloe, Kourtney Kardashian dhe Kris Jenner. Fituan çmimin për serialin më të…
Në podcast-in “Giving back generation” me Raquelle Stevens, Selena Gomez foli ndër të tjera edhe në lidhje me komentet fyese…
Me siguri e mbani mend këngëtaren franceze Indila, kënga e të cilës “Derniere danse” bëri bujë e dëgjohej kudo në…
Dje është zhvilluar mbrëmja gala e bamirësisë në Londër, pjesë e të cilës kanë qenë emrat më të njohur të…
Anjola Hamzaj është një ndër spikeret më simpatike të lajmeve, në ekranet shqiptare. Ajo gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e të…
Këngëtarja, Mariza Ikonomi teksa ka postuar në Instagram dy foto me aktorin e njohur të humorit, Gent Hazizi, i ka…
Reperi amerikan Kodak Black është dënuar me 46 muaj burg pasi u deklarua fajtor për akuzat për armëmbajtje. Albumi i…
Prej kohësh në media thuhet se djali i Arnold Schwarzenegger, Joseph Baena, është në një lidhje me një vajzë shqiptare…
Aktorja e njohur daneze si dhe ish bashkëshortja e Silvestër Stallones, Brigitte Nielsen nuk ka shkuar asnjëherë mirë me ikonën…

Lajmet e fundit

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Kronikë

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Duhen edhe pak ditë që të mbushet një vit nga atentati me armë në Bradashesh të Elbasanit ku mbetën të vrarë tre persona, që një tjetër ngjarje e rëndë të...

LSI komenton zgjedhjen e Arben Ahmetajt si ministër i Rindërtimit, Luan Rama: Qytetarët tani do jenë të qetë se Shqipëria do…

Politikë

LSI komenton zgjedhjen e Arben Ahmetajt si ministër i Rindërtimit, Luan Rama: Qytetarët tani do jenë të qetë se Shqipëria do…

Luan Rama, zëvendëskryetari i LSI ka folur sot për vendimin e kryeministrit Edi Rama për ministrin e Shtetit për Rindërtimin si dhe projektligjin e maxhorancës për mediat. Në qëndrimin e tij...

I dëmtuar nga tërmeti/ Universiteti i Mjekësisë mbyll dyert për këtë vit

Sociale

I dëmtuar nga tërmeti/ Universiteti i Mjekësisë mbyll dyert për këtë vit

Universiteti i Mjekësisë ka pezulluar mësimin deri në datën 6 janar të vitit 2020. Sipas vendimit të rektorit të Universitetit të Mjekësisë, Arben Gjata stuentët nuk do të zhvillojnë mësim për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!