Ja cili është ndryshimi që FIFA do sjell në merkaton e futbollit

Tuesday, 10 Prill 2018 17:45

FIFA është duke shqyrtuar mundësinë e një ndryshimi të madh në futboll që me shumë gjasa do të prishë balancat në këtë sport. Organi më i madh drejtues i futbollit ka në axhendën e tij opsionin e heqjes së merkatos së futbollistëve , që mbahet në sesione, në janar dhe në verë.

Në raportimin e “France Football” shkruhet se FIFA është duke studiuar prej muajsh këtë opsion e cila mund të bëhet efektive në Komitetin Ekzekutiv, mbledhja e të cilit do të mbahet në tetorin e ardhshëm.

FIFA pretendon se vendosja e këtij kushtëzimi do të ishte në të njëjtën linjë me parimet e saj e cila kërkon t’u japë mundësi lojtarë të rinj, që nuk mund të llogarisin minuta aktivizim me klubet e tyre të origjinës. Në këtë mënyrë, sipas mendimit të FIFA-s, merkatoja në futboll është kthyer në një operacion spekulativ.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!