AEROPORTI MADEIRA, CRISTIANO RONALDO, SHANS PËR ARTISTIN RIBËN STATUJËN E CR7

Saturday, 31 Mars 2018 20:13

Të gjithë gabojnë por e rëndësishme është që ta rregollojmë atë gabim dhe një mundësi e dytë i jepet të gjithëve. Kjo që i ka ndodhur Emanuel Santos, skulptorit që një vit më parë realizojë bustin e CR7, me rastin e ceremonisë së inaugurimit të aeroportit ‘Cristiano Ronalldo’ në Madeira.

Skulptura e futbollistit u bë e famshme edhe për shkak të polemikave dhe kritikave që ngjalli për mungesën e ngjashmërisë me futbollistin portugez.Kështu atij i ju dha sërisht mundësia për të ribërë bustin e CR7.

Kjo sfidë mund të quhet e fituar nga Emanuel Santos, duke parë që vepra e re ka marrë konsense edhe nga vetë Ronaldo.

“Ishte i gabuar kalimi në Bronx ka shpjeguar skulptori. Cristiano gjithashtu ka kërkuar që të hiqen rrudhat në sy për tu dukur më i ri. Edhe pse si ka pëlqyer të gjithëve, asnjë artist nuk arrin ti kënaqë të gjithë”, thotë Santos.

 

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...