AEROPORTI MADEIRA, CRISTIANO RONALDO, SHANS PËR ARTISTIN RIBËN STATUJËN E CR7

Saturday, 31 Mars 2018 20:13

Të gjithë gabojnë por e rëndësishme është që ta rregollojmë atë gabim dhe një mundësi e dytë i jepet të gjithëve. Kjo që i ka ndodhur Emanuel Santos, skulptorit që një vit më parë realizojë bustin e CR7, me rastin e ceremonisë së inaugurimit të aeroportit ‘Cristiano Ronalldo’ në Madeira.

Skulptura e futbollistit u bë e famshme edhe për shkak të polemikave dhe kritikave që ngjalli për mungesën e ngjashmërisë me futbollistin portugez.Kështu atij i ju dha sërisht mundësia për të ribërë bustin e CR7.

Kjo sfidë mund të quhet e fituar nga Emanuel Santos, duke parë që vepra e re ka marrë konsense edhe nga vetë Ronaldo.

“Ishte i gabuar kalimi në Bronx ka shpjeguar skulptori. Cristiano gjithashtu ka kërkuar që të hiqen rrudhat në sy për tu dukur më i ri. Edhe pse si ka pëlqyer të gjithëve, asnjë artist nuk arrin ti kënaqë të gjithë”, thotë Santos.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!