NJË TJETËR INFARKT NË BOTËN E FUTBOLLIT/ ISH-MESFUSHORI I ÇELSIT NË LUFTË PËR JETËN

Diel, 01 Prill 2018 11:39

Një goditje tjetër nga infarkti në botën e futbollit. Këtë herë bëhet fjalë për një ish lojtar të përfaqësueses angleze. Është pikërisht Rei Wilkins i cili pësoi një infarkt dhe tashmë po lufton për jetën.

Ish-mesfushori kombëtares që ka zhvilluar 84 ndeshje dhe madje në disa prej tyre kapiten, nuk ndodhet në një gjendje të mirë. Këtë e raportoi për “Daily Mirror” bashkëshortja e tij. Wilkins ka zhvilluar një karrierë në nivele shumë të larta. Ai ka qenë pjesë e disa prej klubeve më të mira sic janë Çelsi dhe Mançester Junajtid përpara se të transferohej te Milani, ku u bë edhe më i famshëm.

Ai qëndroj aty për 3 sezone dhe zhvilloj gjithsej 105 ndeshje, duke realizuar edhe 3 gola. Wilkins provoj të luante edhe me PSG, QPR, Kristal Palas dhe Leiton Oriente. Pasi i dha fund të qënurit protagonist në fushën e blertë ai mbajti rolin e asistentit të Vialit dhe më pas të Ançelotit te Çelsi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!