Ancelotti nuk e preferon, Hysaj gati për hapin e madh në karrierë!

E mërkurë, 01 May 2019 11:02

C.Ancelotti nuk e preferon si titullar, Napoli nuk ka ndërmend ti ofroj një rinovim të kontratës por e gjithë kjo tablo në dukje negative nuk është aspak problem për Hysaj për sa kohë ofertat për të nuk mungojnë, përkundrazi. Inter vijon të insistoj, Hysaj shihet si futbollisti ideal për ti besuar krahun e djathtë, nuk kanë hequr dorë kurrë nga kjo ide dhe ky është momenti i duhur për të paraqitur një ofertë konkrete.

Sipas FcInternews.it, Hysaj është shndërruar në prioritet absolut. Anësori i Kombëtares pëlqehet shumë nga Luciano Spalletti, mbi të gjitha nga ndihmësi i tij Martusciello, i cili ka punuar me Hysaj kur ishte pjesë e Empolit.

Palët, përfaqësues të Interit dhe menaxheri i Hysaj, kanë vendosur kontaktet e para, pritet që në ditët në vijim kjo tratativë të marrë dhe më shumë formë. Ndryshe nga se ishte parashikuar, ku mendohej se Napoli dhe menaxheri i Hysaj do të gjenin gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës, gjithçka është ndalur që pas takimit të parë, në këto kushte Inter kërkon të përfitojë për të transferuar Hysajn në Milano. Për mbrojtësin e Kombëtares, Inter do të ishte një hap i madh për karrierën e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!