Pësoi atak kardiak, bota e futbollit motivon Iker Casillas

E mërkurë, 01 May 2019 22:20

Gjendja shëndetësore e Iker Casillas ka ngritur në këmbë botën e futbollit.Portieri legjendar i kombëtares spanjolle pësoi një sulm në zemër pasditen e sotme, duke përfunduar me urgjencë në spital më të afërt të Portugalisë. 

37 vjeçari po kryente stërvitjen e përditshme me shokët e skuadrës së tij te Porto, ku në një moment nuk u ndje mirë, duke kërkuar ndihmën e stafit mjekësor. 

Një episod që është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e klubit portugez, ndërsa në këtë mes nuk kanë munguar mesazhe solidarizuese nga ish-shokë skuadre, kolegë, klube dhe futbollistë që kanë një respekt për atë që mund ta konsiderosh një legjendë të futbollit modern. 


 

Modifikuar më E Enjte, 02 May 2019 10:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!