Solskjaer tregon pse nuk kërkoi zëvendësues të Lukakus

Premte, 09 August 2019 17:18

Sipas Solskjaer, Unitedi ka mjaftueshëm sulmues në skuadër për të mbuluar boshllëkun e Lukakus, prandaj edhe kanë vendosur që të mos blejnë 9-sh. Sulmuesi belg iu bashkua Interit këtë javë për 80 milionë funte. Ai ishte dëshira speciale e Antonio Contes për projektin e ri të italianëve.

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka sqaruar vendimin e klubit për të mos blerë një zëvendësues për Romelu Lukaku, i cili iu bashkua Interit për 80 milionë euro të enjten, duke thënë se golat e belgut do t’i shënojnë sulmuesit tjerë që ka në skuadër.

Lukaku me Solskjaerin dhe Jose Mourinhon nën udhëheqje, shënoi 28 gola në 66 paraqitje në Premierligë për “Djajtë e Kuq”, derisa është akuzuar shpesh se ‘zhduket’ ndaj ekipeve të mëdha.

Tashmë Lukaku i ka dhënë lamtumirën Unitedit, duke provuar një sfidë të re në Serie A, ndërsa “Djajtë e Kuq” kanë vendosur përfundimisht që të mos blejnë sulmues.

“Natyrisht, Romelu ka rekord dhe statistika të mira – ai është një ndër 9–shit më të mirë rrotull për ata që duan të luajnë me kësi lloji sulmuesi, ai është njeri i zonës dhe e ndjek golin”, tha Solskjaer.

“Por, unë jam shumë i bindur se do të kemi gola nga [Anthony] Martial, Rashford… Dan James do të luajë dhe do të krijojë, Jesse Lingard do të shënojë më shumë. Këtë sezon do të kemi sulm të ndryshëm”.  

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Historia e 84-vjeçarit të 'lindur me këmishë', që e ndjekin tërmetet e mëdha

Aktualitet

Historia e 84-vjeçarit të 'lindur me këmishë', që e ndjekin tërmetet e mëdha

Hile Zefi, është një 84 vjeç i cili u ka mbijetuar dy tërmeteve të fuqishme në jetën e tij; atij të vitit 1979 në 15 prill në Shkodër dhe atij...

Vjedhje, armë dhe kërcënim, kapet në Morinë i riu nga Rrësheni i kërkuar në Itali

Aktualitet

Vjedhje, armë dhe kërcënim, kapet në Morinë i riu nga Rrësheni i kërkuar në Itali

Arrestohet nga policia në Morinë një 29-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për disa vepra penale. I arrestuari është R. N. 29 vjeç, banues në Rrëshen, ndërsa u...

FOTO/ Letër prekëse dhe 5 euro në zarf nga vogëlushja italiane për fëmijët shqiptarë

Aktualitet

FOTO/ Letër prekëse dhe 5 euro në zarf nga vogëlushja italiane për fëmijët shqiptarë

Emily, një vajzë e vogël nga Agordo, i shkroi një letër të veçantë provincës së Bellunos, adresuar vullnetarëve të Mbrojtjes Civile, ndërkohë që brenda zarfit kishte futur edhe një kartëmonedhë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!