Optimizëm te Kosova, Challandes jep lajmin e madh para duelit me Malin e Zi

E mërkurë, 09 October 2019 18:29

Lajme të mira për trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes në prag të ndeshjet kualifikuese të Euro 2020 ndaj Malit të Zi.

Në konferencën për shtyp dhënë para testit miqësor me Gjibraltarin, tekniku zvicerian ka zbuluar se futbollistë si Milot Rashica, Vedat Muriqi, Paqarada dhe Vojvoda, pavarësisht disa problemeve fizike do të jenë të gatshëm për duelin ndaj fqinjëve.

“Milot Rashica do të stërvitet sot, por do të jetë i ndarë nga grupi tjetër. Besoj se ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen e të hënës. Vedat Muriqi do të stërvitet normalisht dhe nuk ka probleme, pasi fillimisht kishte ndjerë dhimbje të vogla në muskuj, mirëpo do të jetë me ne. Paqarada dhe Vojvoda kanë po ashtu disa lëndime, por jo serioze, ata mund të stërviten normalisht, jo me intensitet të lartë, por është në rregull”, ka përfunduar trajneri i ‘Dardanëve’.

Kosova dhe Gjibraltari do të luajnë nesër miqësoren e cila nis në orën 18:00 në stadiumin "Fadil Vokrri", në kuadër të përgatitjeve për duelin e vlefshëm për grupin A kualifikues të Europianit, atë të 14 tetorit ndaj Malit të Zi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Sport

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Milan nuk është skuadra e vetme e interesuar për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës duket se e ka caktuar tashmë të ardhmen. Konfliktet e fundit me tifozët dhe...

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!