Reja: Grupi i kombetares shqiptare po funksionon mirë, duhet përfaqësim dinjitoz

E Enjte, 10 October 2019 19:17

Përkrah kapitenit të kombëtares, në konferencën për shtyp doli dhe trajneri Edi Reja.

Ai shprehet se kombëtarja dhe grupi janë në koordinim të plotë me njëri tjetrin dhe se janë në formën e tyre më të mirë.

"Grupi i ri shqiptar po funksionon mirë po punojmë në të gjitha aspektet. Kemi konsideratë të lartë për ekipin e Turqisë. Lojtarë si Burak Yilmaz, Calhanoglu apo Tosun, përmenda sulmuesit pasi ata janë lojtarët që shënojnë. Ne na duhet të jemi 100% në kondicionin më të mirë të mundshëm, në maksimumin e potencialit dhe ta shprehim në fushën e lojës përndryshe do ta humbim këtë ndeshje me Turqinë. Detyra jonë në këtë ndeshje është të bëjmë një paraqitje dhe një figurë sa më dinjitoze për këtë ekip se e meriton".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdekja e 3 vjeçarit shqiptar, gjykata dënon mjekun për neglizhencë

Aktualitet

Vdekja e 3 vjeçarit shqiptar, gjykata dënon mjekun për neglizhencë

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka shpallur fajtor dhe dënuar me shërbim prove një mjek të akuzuar për “ Neglizhencë në trajtimin mjekësor”, që i shkaktoi vdekjen një tre vjeçari...

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!