Brazili luan keq dhe ndalet në barazim nga Senegali

E Enjte, 10 October 2019 20:04

Brazili nuk shkoi dot më shumë se një barazim 1-1 ndaj Senegalit, në miqësoren e zhvilluar në Singapor.

Seleçao nuk bindi me lojë, edhe pse e nisi shumë mirë ndeshjen, me Firminon që zhbllokoi rezultatin me një gol shumë të bukur.

Në fundin e pjesës së parë, Sadio Mane tregoi të gjithë klasin e tij duke shmangur Dani Alves dhe Marquinhos, me këtë të fundit që e pengoi në zonë sulmuesin e Liverpool. Gjyqtari nuk kishte dyshime duke akorduar penallti për Senegalin. Nga pika e bardhë Diedhiou u tregua i saktë, duke barazuar shifrat.

Në pjesën e dytë, Brazili u përpoq të gjente golin e fitores, por Neymar humbi një shans të artë i vetëm përballë portierit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdekja e 3 vjeçarit shqiptar, gjykata dënon mjekun për neglizhencë

Aktualitet

Vdekja e 3 vjeçarit shqiptar, gjykata dënon mjekun për neglizhencë

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka shpallur fajtor dhe dënuar me shërbim prove një mjek të akuzuar për “ Neglizhencë në trajtimin mjekësor”, që i shkaktoi vdekjen një tre vjeçari...

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!