Skandal, peshëngritësi shqiptar rezultoi pozitiv në testin anti doping

E Enjte, 10 October 2019 21:29

Një tjetër peshëngritës shqiptar ka rezultuar pozitiv nga testet e dopingut në garat olimpike 2012.

Bëhet fjalë për peshëngritësin Endri Karina i cili i është nënshtruar ritestimeve të anti dopingut me anën e një mostre urine që i janë marrë gjatë aktivitetit në 2012.

Në atë kohë Karina rezultoi i pastër por 7 vite më vonë pas ritestimit ai rezultoi pozitiv. Për sportistin është marrë vendimi për një pezullim të përkohshëm nga Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes.

Endri karina garoi në garën e 94 kg në 2012 duke arritur vendin e 14. Për shkak se 7 prej lojtarëve rezultuan pozitiv në testet antidoping, Karina u ngjit në vendin e shtatë. Ai u bë lojtari i 8 i garave të Londrës duke vendosur rekord si lojrat olimpike më të pista.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!