FOTOT/ Radhë të gjata për një biletë me Francën, por UEFA heziton për… stadiumin

Tuesday, 05 November 2019 22:06

Megjithëse shanset e Shqipërisë për të qenë pjesëmarrëse në Euro 2020 tashmë thuajse janë shuar, kombëtarja jonë do të luajë edhe dy ndeshjet e fundit kualifikuese, të përcaktuara në kalendar.

Ekipi ynë përfaqësues luan ndeshjen e parë ndaj Andorrës, ndërsa të dytën me Francën. Pikërisht ndeshja me Francën ka ngjallur interes të madh tek tifozët e Kombëtares përballë kuqezinjve janë kampionët e botës në fuqi.

radhe-per-bileta-Shqiperi-France-5

Sipas informacioneve paraprake të publikuara edhe në faqen zyrtare të FSHF, çmimet e biletave për Shqipëri – Francë variojnë nga 1 500 lekë në tribunat anësore e deri në 5000 lekë të reja në tribunat kryesore.

radhe-per-bileta-Shqiperi-France-6

Biletat po shiten rregullisht në Tiranë, në dyqanin pranë FSHF, si dhe në biletarinë në stadiumin “Selman Stërmasi”. Ndërsa në Shkodër biletaria pritet të hapet më datë 13 nëntor, pranë stadiumit “Loro Boriçi”, e në Elbasan është hapur që më datë 4 nëntor.

radhe-per-bileta-Shqiperi-France-7

Edhe pse na ndajnë edhe disa ditë për t’u luajtur kjo ndeshje, e fundit nga kualifikueset e Euro 2020, interesi i tifozërisë ka bërë që biletat të shiten me një shpejtësi marramendëse. Shqiptarët po mbajnë radhë të gjata për të pasur mundësinë të shikojnë përfaqësuesen teksa luan përballë “gjelave”.

gas

55

radhe-per-bileta-Shqiperi-France-3    radhe-per-bileta-Shqiperi-France-8 radhe-per-bileta-Shqiperi-France-9 radhe-per-bileta-Shqiperi-France-10 radhe-per-bileta-Shqiperi-France-11 radhe-per-bileta-Shqiperi-France-12 radhe-per-bileta-Shqiperi-France-13 Shqiperia2 radhe-per-bileta-Shqiperi-France-1 radhe-per-bileta-Shqiperi-France-15

Gjasat janë që ndeshja mes Shqipërisë dhe kampionëve të botës të zhvillohet në “Arena Kombëtare”, mirëpo stadiumi i kryeqytetit i sapondërtuar ende nuk ka marrë dritën jeshile nga UEFA. Në axhendën e dy ndeshjeve të fundit në “Euro2020”, UEFA ka bërë publike të gjithë stadiumet ku do të luhen takimet, përjashtim bën vetëm Shqipëri-Francë, ndeshja kjo e vetme e lënë pa stadium./bw

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Show-biz

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Rita Ora duket ka vendosur të bëjë pak pushim nga muzika sepse është sëmurë dhe duhet të kujdeset për veten. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!