Superkupa/ Sarri: Po argëtohem, objektivi ynë është perfeksioni

Saturday, 21 December 2019 21:22

Juventusi do të përballet nesër me Lacion në finalen e Superkupës së Italisë, e cila do të zhvillohet në Riad të Arabisë Saudite. Përpara ndeshjes me ekipin e vetëm që ka mposhtur kampionët e Italisë në këtë sezon, trajneri Sarri deklaron se Lacio mund të jetë e rrezikshme në një ndeshje të vetme, por pavarësisht kësaj, Juventusi do synojë trofeun.

“Kjo është një ndeshje e vetme, kampionati është tjetër histori. Lacio është një skuadër e fortë fizikisht dhe teknikisht, me një nga mesfushat më të forta në Itali dhe një sulmues që shënon shumë. Në një ndeshje të vetme, ata mund të bëhen më të rrezikshëm.”

“Nuk e di nëse jemi para apo pas, por di që në stërvitjet dhe ndeshjet e fundit po argëtohem. Për mua kjo është thelbësore. Nëse argëtohem do të thotë se skuadra po kërkon të luajë lojën që u kam propozuar. Kemi difekte, por duhet të përmirësohemi akoma.”

“Objektivi duhet të jetë gjithmonë utopik, duke vendosur si objektiv perfeksionin do të jemi gjithmonë të pakënaqur dhe duke qenë të tillë do të kemi më shumë stimuj për t’u përmirësuar.”

“Nuk e di a do të luajmë me tridhëmbëshin apo jo. Dje shumë lojtarë ishin të lodhur nga ndeshja e së mërkurës, të shohim nëse sot gjendja është përmirësuar. Nëse nuk ka përmirësime, do të më duhet të ndryshoj disa lojtarë”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Aktualitet

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Pas lajmit pëer ndarjen nga jeta të kengëtarit të muzikës popullore dibrane Qerim Sula, ish deputetja demokrate e këtij qarku Dhurata Çupi, ka hedhur një shenim në faqen e saj...

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

Globi

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

GREQI Një tërmet me madhësi 4.2 i shkallës Righter ka tronditur lokalitetin e Kassos në Greqi. Instituti Gjeodinamik i Athinës ka lajmëruar se tërmeti tronditi Kassos këtë të shtunë në orën 17:58...

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!