Alarmi për kartonët e kuq, klubi u tërheq vëmendjen lojtarëve të Partizanit

Premte, 24 Janar 2020 11:33

Partizani e ka nisur sezon me nerva të acaruara, pasi që në javën e parë, kanë koleksionuar kartonin e kuq me protagonist Theofilus Solomon. U bë e disata ndeshje që “demat” e pësojnë prej kartonëve të kuq që janë 7 në dy faza.

Solomon numëron dy të kuq deri më tani, ndërsa nga një kanë Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Deian Boldor, Uilliam Melo dhe Ron Broja. Skuadra është e padisiplinuar, pasi edhe kartonët e verdhë janë të shumtë, 35 në 18 ndeshje. Partizani e ka vuajtur shpesh mungesën e lojtarëve, për shkak të pezullimeve nga sjellja e tyre, ndaj mësohet se drejtuesit u kanë tërhequr vëmendjen futbollistëve.

Të besuarve të trajnerit Sormani u kërkohet që të jenë të qetë dhe të kujdesshëm, në mënyrë që skuadra të mos penalizohet nga sjellja e tyre. Për momentin, bëhet fjalë vetëm për “tërheqje veshi”, jo për masa disiplinore për kartonët e shumë të marrë nga ekipi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Aktualitet

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Katër të plagosur rëndë nga aksidenti në Gramsh do të transportohen drejt spitalit të Traumës në Tiranë.   Gazetari Shkëlzen Henkoja bën me dije se të aksidentuarit janë në gjëndje të rëndë...

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Sport

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e dytë. ‘The Citizens’ kanë mposhtur Leicester City në shtëpinë e...

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Show-biz

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Dafina Zeqiri i ka shprehur dashurinë në publik partnerit të saj Dj Geek. Ka qenë vetë këngëtarja shqiptare ajo e cila ka publikuar një foto me partnerin duke u puthur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!