U shpall lojtari i ndeshjes, flet Kamberi: Do të jem gati sa herë që do të më jepet shansi!

Hënë, 24 February 2020 09:33

Florian Kamberi bëri një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjen që ekipi i tij Rangers zhvilloji ndaj St Johnstone (2-2).

Sulmuesi shqiptar u fut në fushë si zëvendësues dhe vetëm pas 4 minutash shënoi golin e barazimit dhe asistoi në golin e dytë për ekipin e tij.

Pas ndeshjes,25 vjeçari në një prononcim për mediat skoceze u shpreh se mirëpret çdo vendim të trajnerit të tij Stiven Gerrard për të luajtur si titullar apo për ta nisur takimin nga stoli.

“Përpiqem çdo ditë t’i tregojë trajnerit se çfarë jam në gjendje të bëj. Respektoj vendimet e tij sepse Rangers është mbi të gjithë. Do të jem gati sa herë që do të më jepet shansi për të luajtur dhe për të udhëhequr sulmin kundër Bragës, njësoj si dhe në kampionat. Kampionati skocez nuk është i lehtë, kështu që e di që nuk është e lehtë dhe e di se çfarë duhet të bëj për të qenë gati të mërkurën. Këtu është ndryshe nga Hiberniani.
Po planifikoja të festoja fitoren me golin dhe asistin tim, por nuk mundëm të fitonim, megjithatë jam i kënaqur me paraqitjen time”, deklaroi Kamberi pas ndeshjes, ku u shpall “lojtari më i mirë i takimit”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!