Humbën në derbin ndaj Galatasaryt, tifozët e Fenerbahces përleshen me presidentin e klubit

Hënë, 24 February 2020 09:35

Një situata aspak normale është regjistruar në fundin e ndeshjes mes Fenerbahces dhe Galatasarayt.

Të zemëruar me humbjen në derbi (3-1), tifozët e Fenerbahces e kanë nxjerrë inatin tek presidenti i tyre, Ali Koç.

Pas një debati që patën midis tyre, ultarsit verdhekaltër e kanë tërhequr presidentin duke e hedhur posht nga tribuna.

Në brendësi të tunelit që të çon në dhomat e zhveshjes pati përsëri përleshje, me tifozët që i kërkonin dorëheqjen presidentit Koç.

Mirëpo ky i fundit i është përgjigjur, duke u thënë se mos më shisni.

Koç ka investuar jashtëzakonisht shumë tek Fenerbahce dhe nuk dihet akoma nëse ata ishin vërtetë tifozë të ekipit apo njerëz që duan që ai të largohet nga ekipi.

Në rrjete sociale reagimet kanë qenë të shumta nga ultrasit e ekipit turk, ku janë shprehur se Koç nuk do të jetë asnjëherë vetëm.

 

Fenerbahçe Spor kulübü kaç kişiye ekmek veriyor biliyormusunuz?
Bu drğirmen bizim aldığımız formalarla dönmüyor.
Bu gibi iş insanları kalben külübü alıyor omuzlarına ve bizden sadece destek istiyor.
Elbette hatalar olur yapmayan varmı.
İnsanın fıtratında var.. https://twitter.com/ELPatronZeljko/status/1231703994952822785 

 
See FENERBAHÇE YIKILMAZ..'s other Tweets
 
 
 

Ben bu provakasyonu yapanların Fenerbahçe taraftarı olduğuna inanmıyorum. Sonuna kadar Ali Koç, sonuna kadar destekleyeceğiz, hadi bakalım.

 
384 people are talking about this
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!