Është i infektuar nga Covid-19, flet Dibala: Tani jam më mirë, por pata vështirësi në frymëmarrje

Premte, 27 Mars 2020 18:02

Paulo Dibala rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit dhe po kalon periudhën e karantinës së detyruar në shtëpinë e tij së bashku me partneren Oriana. Edhe pse i izoluar, sulmyesi argjentinas vijon të qëndrojë në kontakt me tifozët e tij. “Pas disa simptomave të forta që kam patur pak ditë më parë, jam mirë. Mund të lëviz dhe po përpiqem të bëj edhe pak stërvitje”

Por ditën e fundit nuk kanë qenë të lehta për sulmuesin argjentinas. “Kur përpiqesha të bëja diçka më mungonte fryma dhe pas vetëm 5 minutas ndihesha i lodhur, më dhimbnin muskujt dhe më duhej të ndalesha. Por famtmirësisht si unë, ashtu dhe Oriana, jemi mirë”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...