'Ju sugjeroj të qëndroni në shtëpi', Muriqi me dedikim të veçantë: Falenderoj mjekët dhe policët

Saturday, 28 Mars 2020 09:15

Më vonë se të tjerat, por edhe kampionati turk u gjunjëzua përpara Covid-19.

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi me anë të një video u ka bërë thirrje njerëzve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të zbatojnë udhëzimet që u janë dhënë.

Muriqi thekson se kjo nuk është luftë që ka kapluar vetëm një shtet, por mbarë botën.

“Dua të ju sugjeroj që të qëndroni në shtëpi. Le ti zbatojmë udhëzimet, rregullat që na kanë thënë. Në emrin tim dhe të popullit tim falenderoj doktorët që punojnë natë e ditë që kjo situatë të kalojë. Një falenderim tjetër shkon për Policinë e Kosovës. Ju lutem, izolohuni sepse do e kalojmë këtë situatë” – thotë mes të tjerash Muriqi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...