Nuk u zhvillua vetëm gjatë dy luftërave botërore, Covid-19 anulon Wimbledon

E mërkurë, 01 Prill 2020 17:56

Covid-19 nuk kursen asnjë kompeticion, asnjë sport, nuk kursen as Wimbledon. Turneu më i famshëm i tenisit ishte në program për tu zhvilluar në Londër nga 29 qershori deri më 12 korrik.

Wimbledon ishte ndalur vetëm dy herë gjatë historisë, vetëm gjatë dy luftërave botërore. Wimbledon përfshihet në këtë mënyrë në listën e shumë aktiviteteve sportive të cilat janë anuluar për shkak të Covid-19.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...