Vijnë përplasjet e para! Franca kundër UEFA-s, kërkon të nisë në gusht sezonin e ri

Saturday, 11 Prill 2020 18:47

Emergjenca e koronavirusit ka çuar në kaos futbollin dhe përjashtim nuk bën as Franca. Në këtë moment të komplikuar ku shumë klube janë në vështirësi, institucionet nuk po arrijnë të gjejnë një zgjidhje për sezonin e ardhshëm. Ligue 1 kërkon të nisë sezonin 2020-2021 në fundjavën e 23-24 gushtit dhe ky është vullneti i shumë klubeve që doli pas mbledhjes së djeshme në videokonferencë.

or situauata sanitare dhe vetë UEFA mund të ndryshojnë çdo gjë. Virusi në Francë është ende në fazë përhapjeje, ndërsa organizata më e madhe e futbollit europian kërkon të shfrytëzojë muajin gusht për të luajtur ndeshjet e mbetura nga Champions League dhe Europa League, raporton “L’Equipe”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!