Janë 11 tifozë të proceduar, ndër ta dy të arrestuar  për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë dhe…
Tirana shpartallon 5-1 Partizanin në ”Air Albania Stadium”, duke mposhtur për herë të dytë radhazi rivalët e tyre të qytetit…
Ditën e sotme në orën 19:00, do të luhet derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, e vlefshme për javën…
E pranoi që në çastin e parë kur u mor në pyetje nga policia: ‘Është e vërtetë, kam ardhur këtu…
Një përballje të gjithën italo-spanjolle rezervon 1/8 e Ligës së Europës. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës ka përcaktuar…
8 fitore 1 barazim në 9 ndeshje janë shifra të cilët tregojnë qartë ecurinë fantastike që Egbo ka pasur në…
Është hedhur, shorti i 1/8-ave të Ligës së Europës, që nxjerrë përballje tepër interesante dhe të forta. Interi i Kontes…
Tani është zyrtare. Derbi i Italisë do të luhet pa tifozë, si pasojë e masave të marra pas përhapjes së…
Jo vetëm Serie A është e detyruar të përballet me emergjencë lidhur me Coronavirusin. Në orët e fundit, raportohet se…
Frika nga koronavirusi ka krijuar një panik të pazakontë në mbarë planetin. Japonia ka mbyllur të gjitha shkollat, duke sjellë…
Kryesuesit e Premier Ligës, Liverpuli, ka shënuar shifra të frikshme për sa u përket të ardhurave vjetore. “Reuters” shkruan se…
Derbi është gjithmonë fantastik. Edhe tek ato 0-0 e mërzitshme në fushë, ka diçka spektakolare në tribuna. Të tillë që…

Lajmet e fundit

COVID-19, Parisi dhe Marseja shpallen zona me rrezik të lartë infektimi

Globi

COVID-19, Parisi dhe Marseja shpallen zona me rrezik të lartë infektimi

  Autoritetet franceze klasifikuan dhe shpallën si zona me rrezik të lartë infektimi nga koronavirusi rajonet e Parisit dhe Marsejës, njoftoi gazeta e njohur franceze ”Le Figaro”. Gazeta citon dekretin e qeverisë...

Maliqi:Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet!Të bashkohemi për t’i dhënë goditjen e fundit

Politikë

Maliqi:Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet!Të bashkohemi për t’i dhënë goditjen e fundit

  Nga Lefter Maliqi Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet. Gushti asnjë në punë, në këtë kohë kur po vdesin 6 persona në ditë nga covid, kur po infektohen nga...

Spahiu:Indeksi i Baselit i vë vulën, Shqipëria është kthyer në vend të pastrimit të parave

Politikë

Spahiu:Indeksi i Baselit i vë vulën, Shqipëria është kthyer në vend të pastrimit të parave

  Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu, ka reaguar lidhur me indeksin e Baselit, ku thuhet se Shqipëria ështlë vendi i dytë me riskun më të lartë në Europë për pastrimin e...