Dhjetëra deputetë të Parlamentit Evropian po i kërkojnë qeverive të BE-së të bojkotojnë turneun e Kupës së Botës Rusi 2018.…
Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elisabeta, u ka kërkuar udhëheqësve të Commonwealth-it, që djali i saj, Princi Çarls, të emërohet…
Katër vende evropiane mesdhetare do të ndërmarrin një iniciativë në muajin qershor për të identifikuar mijëra emigrantë që kanë humbur…
Kriminelët shqiptarë po luajnë gjithnjë e më shumë rol udhëheqës në krimin e organizuar në Amsterdam, sipas një raporti nga…
Arabia Saudite ka hapur kinemanë e parë pas 40 vjetësh, duke shfaqur fillimisht privatisht filmin e Hollywoodit, “Black Panther” dhe…
Pas ngjarjes tmerruese të avionit të Southwest Airlines, administrata amerikane e aviacionit federal FAA ka urdhëruar kontrollin e motorëve të…
Një lajm i bujshëm për largimin Raul Castros nga pushteti mori dhenë ditë më parë. Optimizmi ndihet në ajër në…
Punëdhënësi më i madh gjerman, aeroporti Fraport, ka njoftuar se punëtorëve të interesuar u ofron pagë vjetore midis 25 mijë…
Fotoreporterët e gazetës prestigjoze Reuters, kanë kapur momentet më interesante gjatë diëve të fundit. Nëpërmjet kësaj fotogalerie ju mund të…
Një tërmet ka goditur Iranin jugor vetëm 60 milje larg nga centrali bërthamor Bushehr i vendit. Tërmeti goditi këtë të…
Qeveria amerikane dhe ajo gjermane kanë njoftuar se më 27 prill kancelarja gjermane, Angela Merkel do të zhvillojë udhëtimin e…
Një Krim brenda  familjes shqiptare ka ndodhur  sot në Genova të Italisë. Raportohet se një zënkë mes çiftit të bashkëshortëve,…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!