Prerja e pyjeve pa kriter është një fenomen që e ka përndjekur prej kohësh Shqipërinë. Viktima e radhës janë pyjet…
Në zonën e Kune-Vainit, pranë Shëngjinit, brenda pak viteve deti ka përparuar disa metra drejt tokës. Asgjë nuk është bërë…
Nga Nikoleta Iliç Për shumë amerikanë flamuri kombëtar është një simbol thuajse hyjnor. Por në fund të viteve 1700, gjatë…
Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, nëpërmjet një postimi në Facebook shprehu nderimin e tij në 140-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, bëri sot homazhe në nder të legjendës së futbollit, Fadil Vokrri, u cili u nda…
Muri i Berlinit ra në vitin 1989, por komunizmi nuk ra. Njëqind vjet pas Revolucionit Bolshevik, një e pesta e…
Çdo drejtues mjeti që blen makinë të re, do t’i duhet të paguajë kontratë të re sigurimi momentin e kalimit…
Një ndërtues është vënë në pranga të policisë, pasi akuzohet për shitjen e një apartamenti dy herë. Ai është shtetasi…
Kosha me mbeturina, plehra të shpërndara nëpër trotuare të rrugëve dhe shumë të tjera rrugëve të qytetit. Kjo është panorama…
Shëndeti mendor është ngritur me të madhe kohët e fundit në Shtetet e Bashkuara, por më tepër në aspektin e…
Një familje shqiptare që udhëtonte drejt Kroacisë është arrestuar në kufirin me Malin e Zi mbrëmjen e kaluar pasi u…
Sipas Kryeministrit Danez, Kopenhagen po diskuton me Vienën dhe “vendet e tjera” të BE për krijimin e një “sistemi të…

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!