Studimi/ Serbia ka hequr dorë nga Kosova

Premte, 20 Prill 2018 13:25
Foto ilustruese Foto ilustruese

Një studim i ri tregon se serbët nuk dëshirojnë ta sakrifikojnë hyrjen e tyre në BE ose të bëjnë ndonjë sakrificë personale për Kosovën.

Një studim i ri i bërë në mes të 17 dhe 27 dhjetorit nga “Open Society Foundation”  dhe IPSOS Strategic Marketing, i publikuar të martën, tregoi se vetëm një pakicë e vogël e të anketuarëve e shohin Kosovën si ndër problemet më të mëdha me të cilat përballet vendi i tyre.

“Duke folur për priotitetet me të cilat qeveria duhet të merret, çështja e Kosovës është shumë prapa çështjeve ekonomike, shëndetit dhe korrupsionit”, thanë autorët e studimit.

Vetëm tetë për qind thanë se Kosova është prioritet, 22 për qind se Kosova është ndër tre prioritetet kryesore. Ndërsa më shumë se gjysma thanë se nuk i përcjellin lajmet në lidhje me Kosovën, kurse më shumë se një çerek thanë se përcjellin vetëm lajmet kryesore./ Express

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!