Skender Mulliqi Edhe pak nese vonohet pa u formua qeveria e re, po degradohet pa ja nise punes. Dhe, nuk…
Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja dëshiron të shohë…
Nga Skënder MULLIQI Një fjalë e popullit thote:"Qysh është hoxha është edhe gjemati". Shumë i saktë më duket ky konstatim.…
Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk…
Vendi ynë po kalon momente tmerri pas  tërmetit të fuqishëm, 6.4 ballë të shkallët rihter që e goditi në orët…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpallur ditën e mërkurë ditë zie në Kosovë në nderim të viktimave që humbën…
7% e grave të dhunuara në Itali janë me shtetësi shqiptare. Nga numri ato renditen të tretat në komunitetin e…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri në largim Ramush Haradinaj emëruan të hënën Kreshnik Gashin në postin e drejtorit…
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka emëruar drejtrotin e AKI-së  dhe inspektorin e përgjithshëm të saj. "Në bazë të kompetencave…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se Serbia nuk po bën fushatë kundër tërheqjes së njohjeve të Kosovës…
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në një intervistë për KosovaPress, thotë se nëse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, e bëjnë…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka deklaruar në një intervistë për gazetën franceze "Figaro" se shqiptarët duan të dominojnë Ballkanin!…

Lajmet e fundit

“Dhurata” për festa, gruaja gjen pitonin gjigand në pemën e Krishtlindjeve

Kuriozitete

“Dhurata” për festa, gruaja gjen pitonin gjigand në pemën e Krishtlindjeve

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur. Por nuk ka rezultuar kështu për këtë grua. Leanne Chapman pasi u kthye në shtëpi me partnerin...

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Aktualitet

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Provimet e Maturës Shtetërore këtë vit do të zhvillohen brenda 10 ditëve. Sipas një udhëzimi të Ministrisë së Arsimit provimi i parë, ai i Gjuhës së Huaj do të mbahet më...

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Globi

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Një prej gjashtë burrave që rrahën brutalisht dhe përdhunuan një studente në një autobus në New Delhi në vitin 2012 po i kërkon gjykatës në vend që ta “kursejë” atë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!