SHBA dëshiron që Beogradi dhe Prishtina zyrtare të arrijnë zgjidhjen me kompromis të çështjes së Kosovës, ndërsa ky është viti…
Dërgo SMS në numrin 55001 me tekst “Aurora” për ta ndihmuar atë. Aurora është një vajzë 18 vjeçe dhe është…
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion 14 anëtarësh, ish-ushtarakë dhe civilë, nga vende…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev vlerësoi pozitivisht marrëveshjen rreth çështjes së emrit.…
Tre persona janë vënë në pranga në Kosovë nga Drejtoria Kundër Terrorizmit në bashkëpunim edhe me Prokurorinë Speciale. Shtetasit me…
Në margjinat e Asamblesë së  6-të të Fondit  Global të Mjedisit (GEF) e cila po  mbahet në Da Nang të…
Lidhje Demokratike e Kosovës nuk po pajtohet assesi që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të vazhdojë dialogun me Serbinë. LDK…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për fillimin e fazës së fundit të dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet…
Drejtoresha për Ballkanin në kuadër të Komisionit Evropian, Genoveva Ruiz-Calavera, po qëndron në Prishtinë për të parë deri ku Kosova…
Asociacioni i komunave me shumicë serbe është një sfidë shumë e madhe e Kosovës.  Derisa pala serbe vazhdimisht po insiston…
Udhëheqësi i delegacionit të Kosovës për bisedimet teknike me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se dialogu me Serbinë nuk ka…
Qytetarët serbë janë mbledhur në Gazimenstan për festën e Vidovdanit. Ajo që ka rënë në sy janë parullat nacionaliste, bluzat…

Lajmet e fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 26 janar 2020

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 26 janar 2020

Dashi Emocionet e tepërta mund të ndikojnë negativisht në sistemin tuaj nervor. Përpiquni t’iu përshtateni nevojave familjare. Partneri/partnerja juaj mund të ndihen të parëndësishëm krah jush sot, për shkak të axhendës...

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”

Globi

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi se vlerëson përpjekjet e qeverisë kineze për të ndaluar përhapjen e koronavirusit (2019-nCoV) i cili është shfaqur fillimisht në qytetin Wuhan të Kinës Në një...

Po heshtim, po ikim dhe po vdesim për së gjalli…?!

Bota Shqiptare

Po heshtim, po ikim dhe po vdesim për së gjalli…?!

Nga Skënder MULLIQI Të gjithë i kemi endrrat e jetës. Dikush që ka talent dhe është këmbëngulës , edhe e arrinë synimin e dëshiruar. Kështu mendojnë shumë njerëz të dijës. Edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!