×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Diskutimi rreth ndryshimeve në Ligjin për shërbime mediatike audio dhe audiovizuale është shtyrë për të tretën herë radhazi. Shkak ka…
Një autobus me udhëtarë nga Kosova që ishte duke udhëtuar në Serbi, ka pësuar aksident dhe si pasojë, të paktën…
Maqedonia është një shtet ku punësimet bëhen në bazë të librezës partiake dhe jo sipas meritokracisë, një shtet ku administratorët…
Edhe pse kanë kaluar katër ditë ende nuk dihet fati i policëve të humbur në Kosovë. Ndërkohë policia e Kosovës bën…
2 Maji shënon plot  19 vite që nga vrasja e 116 civilëve të pafajshëm nga forcat serbe. Sot e asaj dite…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se çdo punëtor në Kosovë sot vlerësohet më shumë se në të kaluarën dhe…
3 shqiptarë do të konkurrojnë në zgjedhjet lokale të 3 Majit në Britani shqiptare për këshilltarë, dy prej cilëve janë…
Gjykata Kushtetuese në Kosovë tha të hënën se ligji për ratifikimin e marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e…
Në momentin kur do të ndodhë transformimi i FSK-së në Ushtri të Kosovës, minimum edhe 200 serbë do të punësohen…
Vendet anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit kanë përçarje të thellë sa i përket Kosovës. Tani në Nju-Jork po…
Filozofi dhe publicisti Shkëlzen Maliqi ka thënë se partitë politike duhet të unifikohen rreth një platforme të përbashkët për dialog…
Nga dita e enjte deri të shtunën pritet që në Kosovë të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian për të…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...