×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj  ka takuar sot homologun e tij nga Mali i Zi, Dushko Markoviq. Haradinaj tha se…
Është gjetur i vdekur  ditën e sotme aktori kosovar Art Kurti, në një automjet në rrugën Gjakovë-Goden. Lajmi është konfirmuar…
Masakrat e kryera në Kosovë gjatë luftës me Serbinë janë të shumta. Edhe pse disa nga krimet e tmerrshme që…
Aleksandër Vuçiç ka deklaruar sot se ushtria serbe duhet të jetë e gatshme për çdo sulm të mundshëm.  Presidenti  ka…
Spanja ka vënë veto në propozim tekstin e Deklaratës së përbashkët të planifikuar për publikim gjatës Samitit të Sofjes ndërmjet…
Kryeministri i Belgjikës Charles Michel do të zhvillojë sot dhe nesër takim në Shqipëri dhe Serbi. Kryeministri belg do fluturojë…
Kosovës pritet t’i shtohet edhe një Gjykatë Speciale, kësaj radhe për trajtimin e lëndëve të korrupsionit. Të paktën, ky është…
Edhe pse Europa e ka vënë në qendër të kritikave, duket se presidenti i Turqisë, Erdogan ka mjaft miq në…
Policia e Kosovës ka thënë detaje për aksidentin që ndodhi sot gjatë ditës afër Menzës së studentëve. Agron Borovci, zëdhënës…
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev  u shpreh se vendi nuk ka qenë kurrë më afër arritjes së një zgjidhjeje për…
Në prag të zgjedhjeve të parakohshme që shpalli para disa ditësh, presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan, gjatë një interviste që…
Shqiptarët vazhdojnë të kenë përfaqësimin jo të barabartë në ministritë qeveritare dhe ndërmarrjet publike, vlerësohet në raportin e Departamentit të…

Lajmet e fundit

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Politikë

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Ish-deputeti i PD-së Luan Baçi, ka botuar një mesazh, që thotë se iu është nisur Drejtorive të Shkollave. Baçi thekson se ky është një urdhër absurd, ndërsa shton se Rilindja nuk...

Piktura me motive kombëtare, Rita Ora nuk e fsheh krenarinë për origjinën

Lifestyle

Piktura me motive kombëtare, Rita Ora nuk e fsheh krenarinë për origjinën

  Këngëtarja e famshme, Rita Ora, nuk i ka mohuar kurrë rrënjët e saj shqiptare. Ajo e ka treguar gjithmonë hapur nga vjen, edhe pse suksesi i saj nuk njeh kufij. “Nuk...

Mblidhet shtabi i PR në Tiranë, Mediu: 80% e strukturave drejtuese janë të rinj

Politikë

Mblidhet shtabi i PR në Tiranë, Mediu: 80% e strukturave drejtuese janë të rinj

  Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu ka mbledhur shtabin elektoral të Tiranës, ku akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka sabotuar çdo mundësi për zgjedhje të lira. “Si asnjehere me pare nga 2013...