Policia e Kosovës njofton se një përleshje fizike ka ndodhur sot në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë. Zëdhënësja e Policisë…
Pas vendimit të sotëm të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa që të anulohen votat e ardhura nga Serbia, koalicioni…
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga…
Nga Skënder MULLIQI Frika , mos siguria , mos besimi ne institucione... ishin temat që më së shumti u lakaun…
Edi Rama një kryeministër që nuk njihet as në Shqipëri për faktin se ka ardhur me vota të vjedhura në…
Në një prononcim për Syri TV, deputeti i AAK, Pal Lekaj ka komentuar sulmet e kryeministrit Edi Rama ndaj institucioneve…
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka premtuar se do të integrojë diasporën brenda shtetit të Kosovës. Në fjalën e…
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, nga komuniteti boshnjak, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga Partia Demokratike e Boshnjakëve…
Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike pasi u zbulua se kishin ngritur një fermë kanabisi në Swansea…
Nga Skënder MULLIQI Kemi ardhur në një situatë për të qarë dhe për të qeshur karshi kësaj situate tragjikomike te…
Në Kosovë, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 100 ankesa pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të…
Pas mbledhjes së kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovë, kreu i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ekipi negociues i informoi…

Lajmet e fundit

“Rama vazhdon turin prej sheiku”, Këlliçi: Kryeministri ka ikur për të mos dhënë llogari para shqiptarëve

Politikë

“Rama vazhdon turin prej sheiku”, Këlliçi: Kryeministri ka ikur për të mos dhënë llogari para shqiptarëve

Kryetari i FRPD Belind Këlliçi me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Edi Rama vazhdon turin prej sheiku në Riad. Këlliçi thekson se kryeministri po zhvillon këtë tur në...

Kamioni përplas makinën me dy shqiptarë në Greqi, vdes njëri

Bota Shqiptare

Kamioni përplas makinën me dy shqiptarë në Greqi, vdes njëri

Një shqiptar ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur në një aksident të rëndë në Greqi. Siç bën me dije policia helene, aksidenti automobilistik, që i mori jetën një 49-vjeçari...

Kushtet në konvikte, studentët: Gjendja katastrofike

Aktualitet

Kushtet në konvikte, studentët: Gjendja katastrofike

Konviktet në të cilat jetojnë studentët nuk plotësojnë as kushtet minimale ndërsa studenteve u duhet që të ndeshen me probleme nga më të ndryshmet. Edhe pse konviktet iu nënshtruan rikonstruksionit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!