Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur kundër diskutimit për zgjedhje të reja eventuale në Kosovë, pasi sipas…
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shpërndarë në “Facebook” një hartë të vendit tonë dhe të Ballkanit, ku mungonte Kosova.…
Tifozët e futbollit të Kosovës kanë filluar të shfaqen si model për t’u ndjekur nga gjitha tifozëritë e botës për…
Komandant i Forcave të NATO-s më seli në Napoli, admirali amerikan, James Foggo tha të martën se forcat e KFOR-it…
Këngëtarja me origjinë shqiptare Albana Azizi, e cila jeton në Zvicër, ka sjellë këngën e saj më të re të…
Pas publikimit nga Edi Rama në faqen e tij zyrtare në Facebook te nje videoje me hartën e investimeve të…
Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s për çështje politike dhe të sigurisë, James Appathurai, thotë në një intervistë për…
Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, gjatë fjalës së tij në konferencën ‘Feja si instrument për paqen’  fajësoi…
Filozofi Blerim Latifi ka thënë se termi Kombëtarja e Kosovës është term teknik, i vlefshëm vetëm në gjuhën e sportit.…
Nga Skënder MULLIQI Numrime e çnumrime votash kaq gjatë pse? Dhe, në interesin e kujtë po bëhën gjithë këto malverzime…
Nga Jakup Krasniqi. Deputetët e Kuvendit të Kosovës, ata që e votuan Ligjin për Gjykatën Speciale, shërbim të keq, tepër…
Ditën e dielë do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” ndeshja kualifikuese për Euro 2020 mes Kosovës dhe Anglisë. Ambasada…

Lajmet e fundit

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit

Aktualitet

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit Shkelje në hipotekën e Beratit – KLSH kallëzon në Prokurori shumë punonjës të këtij intitucioni për “shpërdorim...

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Aktualitet

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Rastet me virusit vdekjeprurës Ebola janë rritur në Republikën Demokratike të Kongos. Punonjësit e kujdesit shëndetësor mbeten kryesisht larg nga vendet ku gjenden njerëzit e sëmurë, pasi militantët sulmuan kampin e...

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Kronikë

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Duhen edhe pak ditë që të mbushet një vit nga atentati me armë në Bradashesh të Elbasanit ku mbetën të vrarë tre persona, që një tjetër ngjarje e rëndë të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!